חוטים ופופים - תערוכה של שילה היקס בגלריה מגזין 3 ביפו


שילה היקס, מגדלור, מיצב בגלריה מגזין 3 ביפו, 2018

בכניסה לשוק הפשפשים ביפו נפתחה גלריה חדשה - מגזין III. חלל הגלריה לא גדול, בערך בגודל של שתי חנויות, והיא ממוקמת ממש על הרחוב בין טמבוריה לבורקס. עד ל- 15 בפברואר מציגה הגלריה מיצב גדול של שילה היקס - אמנית טקסטיל אמריקאית-צרפתייה ותיקה ומוערכת. היקס יוצרת בעיקר משאריות של טקסטיל שנאספות במפעלים ומתעניינת לא רק במה שניתן ליצור משאריות הבדים אלא גם במי שמייצר אותן: נשים, ילדים (לא פעם) ואחרות.ים שאין להםן ממש הרבה ברירות. העבודות שלה צבעוניות ביותר ורכות והדבר הראשון שהילדות.ים וגם אתםן בודאי תרצו לעשות זה לגעת בהן.


מה לעשות עם הילדות.ים בגלריה?

קודם כל מסתכלות.ים ביחד: כמה כדורים יש כאן? ממה הם עשויים? כמה ואיזה צבעים יש בעבודה? איזה חלק מהחלל היא תופסת? באלו עוד צורות אפשר היה לבנות אותה? ועוד ועוד.

אח"כ אסוציאציות: מה זה מזכיר לי? ראיתי פעם משהו כזה? אלו תחושות זה עושה לי בגוף? הייתה רוצה כזה דבר בחדר שלי? למה בעצם?

ואם יש כוח אז גם מחשבות: למה היקס בנתה את זה? (שווה לשלוף את הטלפון ולהסתכל על עוד עבודות שלה), מי בד"כ עובד עם חוטים וטקסטילים? מאיפה מגיעים אלינו הבדים? מה עושים בד"כ עם שאריות? אלו עוד דברים אפשר לעשות איתן?


ואם אני רוצה לדעת יותר?

על התערוכה אפשר לקרוא כאן (מחייב הרשמה בחינם לעיתון הארץ) וכאן. על שילה היקס עצמה אפשר לקרוא באנגלית כאן (תמיד יש גוגל טרנסלייט) ולראות את העבודות שלה כאן. אפשר גם לשמוע ולראות אותה מדברת (באנגלית) על העבודה שהציגה בביאנלה בונציה כאן.


איך להמשיך לדבר וליצור בעקבות התערוכה?

העיסוק של היקס בשאריות בדים וחוטים יכול להמשיך גם בבית: מחשבות על האופן בו אנחנו צורכות.ים וזורקות.ים טקסטיל הוא משהו שאפשר לדבר עליו עם ילדות.ים, אפילו קטנות.ים. כמה ולמה אנחנו קונות.ים? כמה זמן אנחנו משתמשות.ים בבגד ומה עושות.ים איתו אח"כ? מי ייצר את הבגד שלי? ואיפה? כל אלה הן שאלות שיכולות לפתוח שיחה מעניינת ולהעלות למודעות אפשרויות נוספות לרכוש ולהשתמש בבדים.

חיפוש קצר בגוגל יעלה אין ספור יצירות שניתן ליצור מחוטים ובדים ממוחזרים, אבל הכי פשוט לעשות את "הכוכבים" של שילה היקס שגם הם מוצגים בתערוכה: לאסוף בבית או במיחזורית השכונתית בדים מצבעים שונים, לעטוף עיגול קרטון או כרית במה שמצאנו וללפף בחוטים.


כמה זה עולה? ואיפה זה בכלל?

הכניסה לגלריה בחינם. רחוב עולי ציון 34 ביפו.


מתי זה פתוח?

בינתיים רק בימי חמישי ב 14:00 עד 20:00 ובשישי ב- 10:00 עד 14:00. יכול להתאים לבילוי בחופש חנוכה או ליום כיף בשישי אם הםן נשארו בבית.


מה עוד בסביבה?

אם כבר מצאתםן חניה, שווה לעשות סיבוב בשוק הפשפשים ולאכול בבורקס לאון שממוקם ממש מול הגלריה - אחד הטובים בארץ.


41 צפיות0 תגובות