איך להתבונן ולצייר עם ילדות.ים בטבע


הצילומים מכאן

הרבה משפחות מטיילות עם הילדות.ים, יוצאות לקמפינג או סתם נהנות מפיקניק בחיק הטבע או בפארק העירוני. זה היה נכון במיוחד בשנה האחרונה שבה היציאה החוצה היתה אחד מהבילויים היחידים שהתאפשרו. אני רוצה להציע לכםן לגוון ולהעמיק את החוויה באמצעות התבוננות וציור מקרוב. לא צריך הרבה ציוד, לא צריך לדעת לצייר. רק לנסות. זה פשוט ומתגמל.


למי זה מתאים? לכל מי שיודע.ת כבר להחזיק עיפרון, ובמיוחד לילדות.ים סביב גיל 6-7 וצפונה שמסוגלות.ים כבר לצייר מהתבוננות. ילדות.ים קטנות.ים יותר יהנו יותר מציור מן הדמיון.


איזה ציוד כדאי להביא? מביאות.ים לכל ילד וילדה עיפרון, מחק, הרבה דפים, מחדד, זכוכית מגדלת ולוח עם קליפס. אפשר גם עפרונות צבעוניים, טושים, פנדה או גירים, אבל ממש לא חובה. רק לוודא שלכל ילד.ה יש ציוד בנפרד בכדי שיוכלו לצייר ללא הפרעות.


בעקבות מי יוצרות.ים? את ההשראה להתבוננות מעמיקה בטבע אפשר למצוא אצל קארל בלוספלדט (Karl Blossfeldt) - צלם, בוטנאי ואומן גרמני בן המאה ה- 19 שצילם אין ספור דימויים של צמחים מהטבע ואף בנה מצלמות מיוחדות שאפשרו לו לצלם במדויק ומקרוב מאוד. בלוספלדט מחפש בצילומים שלו את המבניות של הצמחים ומבודד אותם מסביבתם, ואנחנו נצייר בעקבותיו. יש המון דימויים של עבודתיו ברשת, למשל כאן. כשמתבוננות.ים אפשר וכדאי לשאול שאלות פשוטות: מה אנחנו רואות.ים כאן? איך יצרו את הדימוי הזה? האם הצמח באמת בגודל שאנחנו רואות.ים? אלו מכשירים עוזרים לנו לראות דברים מקרוב? לא צריך לדעת את כל התשובות, פשוט לחשוב יחד ולהעלות אפשרויות.


מה עושית.ים? מוצאות.ים מקום שאפשר לשחרר את הילדות.ים ללא חשש, קובעות.ים גבולות רחבים מספיק שיאפשרו שיטוט עצמאי ויוצאות.ים לדרך. כל ילד וילדה, וכדאי שגם כל מבוגרת ומבוגר משוטטים.ות בסביבה ומחפשות.ים בעזרת זכוכית מגדלת צמחים וחלקי צמחים שמעוררים בהםן עניין. זה יכול להיות גזע מעניין, עלה שעד אז לא הבחנו בו, ניצן שרק החל ללבלב או חלק מקוץ. הכל הולך, ומי שמוצא.ת משהו מעניין מוזמנ.ת להראות לשאר. מקדישות.ים כמה דקות לצייר את מה שמצאנו. לא ממש משנה איך זה יוצא אבל חשוב שהציור יהיה גדול יותר מהמקור ושיהיו בו כמה שיותר פרטים. אם יש זמן מציירות.ים עוד משהו. ברגע שמתחילות.ים נפתח עולם שלם וקשה להפסיק אחרי ציור אחד..


איך מסכמות.ים את הפעילות: אם יש זמן ומקום מתאים אפשר לפרוש את כל הציורים ולנסות לנחש מה צייר כל אחד.ת., וגם מאיזה צמח. אם ציירתםן מספיק פרטים אפשר לדעת אם העלה הוא מאלת המסטיק או מאלון, הניצן מסביון או כלנית וכו' וכו'.


22 צפיות0 תגובות