על החוגים

חוגי האמנות מתקיימים בסטודיו ייעודי ומאובזר בלב רחובות, ומעודדים יצירה עצמאית ורבת דמיון, סביב נושאים השאובים מעולמם של ילדות וילדים, לצד היכרות עם עולם האמנות וביטוי עצמי.

בנוסף למפגש השבועי נצא פעמיים בשנה לראות תערוכות אמנות במוזיאונים וגלריות.

 

 

 

 

 


 

 "יוצאים מהקווים"  ילדי גן: במהלך השנה נתנסה בחומרים ובטכניקות שונות וניצור יחד את הבסיס להבנה של שפת האמנות וליצירה עצמאית ומלאת דמיון. בכל שיעור נסתכל על יצירות: מהנקודות של יאיוי קוסאמה ועד הפירות של קראווג'יו, נבדוק יחד מה אנחנו רואות ורואים, ונצא ליצירה: רישום, ציור, הדפס, פיסול, צילום, אנימציה וכל החומרים שבעולם. אורך כל שיעור שעה, ויש בו דגש על עבודה אישית של כל ילד וילדה ועל למידה משותפת במשחק והמצאה.

"מדמיינים עולם" (כיתות א' - ב'): במהלך השנה נעמיק את ההכרות עם הכלים הבסיסים של האמנות: קווים, צורות, צבעים, טקסטורות ועוד, וכן את אפשרויות היצירה השונות: מאנימציה ועד מיצב, ומתחריט ועד צילום. ניצור סביב נושאים מעולמם של הילדים ובעקבות עבודותיהם של אמנים ואמניות: אווה הסה תלמד אותנו לתלות דברים מהתיקרה, לוקאס קארנך הבן יראה לנו איך מציירים בגדים ממש במדויק ופסלי יוון העתיקה יכניסו אותנו לעולם של אלים ומפלצות. אורך כל שיעור כשעה והוא כולל צפיה ושיחה סביב כמה יצירות רלונטיות, הנחיות ועזרה אישית, וחופש גדול המעודד לדמיון ויצירה.

"המצאות ויצירות" (כיתות ג' – ו'): במהלך השנה ניצור יחדיו תוך עבודה אישית וקבוצתית סביב שלל נושאים המעניינים את הילדות והילדים: חברויות, סרטים, משפחות, חיות, פנטזיה ואפילו מסכים. סביב כל נושא נעבוד במשך כמה שיעורים, נכיר אומנים ואמניות רלוונטיות ונלמד ליצור בחומרים ובטכניקות השונות: הדפסי עץ, יציקות, אסמבלאג', אנימציה וכמובן ציור ורישום ועוד ועוד. מכל אלה ובעיקר מן הדמיון הפרטי ניצור פרויקטים אישיים. אורך כל שיעור כשעה ורבע והוא כולל שיחה קצרה סביב יצירות אמנות, הנחיה ועבודה אישית.  

כל הפרטים הטכניים:

  • החוגים מתקיימים מסוף החגים ועד סוף יולי. 

  • מחיר כל החוגים הוא 200 ש"ח לחודש שבו ארבעה שיעורים בתשלום לכל השנה. המחיר כולל את כל החומרים.

  • השיעור הראשון בחוג הוא שיעור ניסיון ולאחריו ניתן להחליט האם להרשם או לא. במידה ונרשמתםן שיעור הנסיון נחשב כחלק ממניין השיעורים באותו חודש.

  • ההרשמה היא בתשלום מראש לשנה כולה.

  • במקרה של התפרצות קורונה יפעלו החוגים במקביל לביה"ס: אם אין לימודים יערכו השיעורים בזום. החומרים יוזמנו על ידי ההורים ועלות החוגים תהיה מחצית מהעלות הרגילה. כשיפתחו בתי הספר יחזרו גם החוגים לפעילות בקפסולות או בקבוצות הרגילות תוך שמירה על הוראות משרד הבריאות. הקורונה אינה מהווה עילה לביטול השתתפות בחוגים, וביטולים יעשו במתכונת הרגילה כלהלן.

  • ניתן לבטל את ההרשמה בהודעה בכתב, חודש מראש. לאחר הראשון למאי לא ניתן לבטל את ההרשמה.

  • אין החזר כספים על העדרות משיעורים בודדים למעט מחלה ממושכת או נסיבות אחרות של כוח עליון. לגבי הקורונה, אנא ראו פירוט לעיל. 

                                     יום א'                      יום ג'

16:00 - 17:00      גן חובה וכיתה א'              כיתות ג' עד ו'

17:30 - 18:30      כיתה ב' (החוג מלא)       כיתה ג' (נותר מקום אחד)